Friday, November 22, 2013

Per ty qe te dua shum

Per ty qe te dua shum sa ne sy skam dhe gjum, per ty zemer jam e vdekur dora jote pa me prekur,per ty malli nuk me hiqet, per ty zemra flak me digjet,per ty shpirt rri n'vetmi me lot ne sy,per ty zemer jam e cmendur ne mendje time fiksim i cmendur, per ty jeta ime cdo dit rri ne mendime pa ty ska jet as jeta ime,per ty engjelli im cdo nat mendoj sa dhe ne gjum shum te dashuroj,te dua zemer me beso se ki shpirti im vetm per ty jeton,te them te dua pa mashtrime nuk te them me fjale po me the tha zemra ime,sa lerg qe je sa mall kam ne zemer te dua zemer si asnje femer,te them te verteten per ty shpirti im do te fal edhe jeten !
By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment