Sunday, September 21, 2014

Cdo njeri qe vjen n'ket jet

Cdo njeri qe vjen n'ket jet
bashk me te vjen fati vet
fatin kush se gjen per tok
aj vjen vec prej t'mallit Zot


More fat o more fat
a je afer apo larg
hajde - hajde se po t'pres
nuk dua pa fat te vdes


 Kush ka fat ne dashuri
fatin kurr sja merr njeri
dashuron gjithmon ne jet
dashurin askush sja prek


 Kur dy njerez duhen me zemer
per ta fati behet emer
per ta fati behet drit
ai vjen dhe kurr nuk ik


 Askerkush mos me u merzit
gjithkuj i vjen fati nje dit
hapja deren kurdo t' vin
ai gjithkuj ja gjen shtepin

By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment