Friday, June 19, 2015

O moj Shkoder sa te du

O moj Shkoder sa te du
Çdo gja n'bot ti je per mu
Po kam qef t'drejten me than
Ti per mu je babe e nane

Por ke met ne dur te kqija
Tuj t'vu kamen qeveria
Tuj mos dhan fonde per ty
As me t'pa skan dasht ne sy

Se ti ke dasht gjithmon lirin
Ke luftu per demokracin
Ke luftu vec per t'verteten
Demokrate Shkodra tan jeten

Dhe ket ver zgjedhjet po vin
Me ndryshu ishalla Shqiprin
Me largu ket qeveri
Qe na prishi bisnes e shpi

Me fadroma dhe i nuk
Ta prish shpin per ni minut
Shum premtime nuk u zbatun
Njerzit kan nevoj per pun

Askerkush nuk u punsu
Ashtu sikur ishte premtu
Prandaj tash ka ardh sahati
Tan Shqipnia me u ba gati

Me largu ket qeveri
T'ecin para kjo Shqipni
Prandaj ju pa e majt anen
ju lutem votoni Lsi

Ta votojm ket Zotri t'nerume
Qe ta shohim Shkodren e gzume
Qe edhe fmija t'ken gezim
T'ket mirqenie dhe punsim

Si dikur Shkodra me gzu
O sa shum ket gja e du
Prandaj vllazen e ju motra
Mos t'ju drillet aspak dora Votoni per Lsin
By Dritan Metushaj !

0 comments:

Post a Comment