Monday, December 16, 2013

Vajza ka 100 zemra

0 comments
Vajza ka 100 zemra 1 per vete 100 per djemet un kam vetem dy nje per vete nje per ty!

Parashikohet shi

0 comments
Parashikohet shi puthjesh ju keshillojm te mbyllni cadren te hapni zemren moti u parashikua nga ai qe te don!

Un per ty shuaj detin

0 comments
Un per ty shuaj detin bej rremuj gjith qytetin ti per mua mos bej asgje vec me thuaj se me do !

Nat e dit per ty mendoj

0 comments
Nat e dit per ty mendoj nuk e di ku dot takoj po pi kafe tek tajvani sillen femrat si shejtani por asnje nuk me huton mendja prap tek ti me shkon By Dritan Metushaj

Te dua ste le te qet

0 comments
Te dua ste le te qet te dua te mallkoj te urrej te dashuroj te dua se me del ne enderr te dua si nje engjell te mallkoj se te dua teper te urrej se don nje tjeter!

Saturday, December 14, 2013

Te dua te kam then

0 comments
Te dua te kam then
Skam menduar per me te len
Kur me the te dashuroj
Me premtove se ste harroj.
Vajti mire kjo dashuri
Ishim te dy shume te ri
Zemren time ta kam dhuruar
Dhe gjithmone te kam dashurar
Gjithmone ti rri ne krahet e mi
Se ti je e vetmja dashuri.

By Dritan Metushaj

Friday, December 13, 2013

Per vendlindjen

0 comments

Per vendlindjen

Asnjehere nuk te thashe lamtumire,
edhe pse jam larg teje me vite.
Ti per mua je si nje pasqyre,
ku per nate,anderrat e mia shihen.

E kujtimet rrjedhin si ujevare,
tek cdo gure,peme dhe prag shtepie.
Kur te vegjel loznim tek livadhi me bare,
lojra te paharrueshme femijerie.

Nuk lashe gure pa te rrokullisur,
burim uji pa te shijuar.
Peme te madhe apo te vogel pa te ngjitur,
e as shteg mali e shkembi pa te zbuluar.

E cdo shtepi qe ka nje oxhak dhe voter,
mbart me vete historine e shekujve.
Per miqte bujarine e mikepritjen ne sofer,
e per armiqte pushken me brezin e fishekeve
By Dritan Metushaj

Wednesday, December 11, 2013

Jetojmë në një botë ku

0 comments
Jetojmë në një botë ku
e vërteta s'besohet; e bukura shëmtohet;
e drejta ndëshkohet; liria cënohet;
e pa ndershmja nderohet !

By Dritan Metushaj

Saturday, December 7, 2013

Ti per mu je yll bote

0 comments
Ti per mu je yll bote,hajde shpirt te zemra jote,un te dua me gjith shpirt, te kam afer nat e dit By Dritan Metushaj

Sunday, December 1, 2013

Dikush ka para,

0 comments
Dikush ka para,
dikush ka emer.
Un kam gjithcka
qe ty te kam ne zemer.
Le te flasin njerezit
le te meren me fjal.
Por ti nga zemra ime
kur nuk ke me dal !

By Dritan Metushaj