Monday, November 25, 2013

te kam zemer

0 comments
te kam hen
te kam shpirt
te kam zemer
te kam dreit
pres me shpres
e me gezim
qe te behesh
fati immmmmmm !

Zemer mbeso , kjo zemer ty te do

0 comments
zemer mbeso , kjo zemer ty te do
shpirt mu afro nga afer ti m'shiko
te njihemi me mir mos m'bej si e veshtir
me thuaj ti thjesht po kjo zemer ty te do !

Friday, November 22, 2013

Hej Zemer nese mendon se vdes per ty e ke gabim

0 comments
Hej Zemer nese mendon se vdes per ty e ke gabim.....se un nje her,dy her ndoshta te kerkoj,por treten her nuk te njof fare se kush je ....! By Dritan Metushaj

Nese do te hysh ne jeten time deren e ke hapur

0 comments
Nese do te hysh ne jeten time deren e ke hapur, nese do te dalesh nga jeta ime deren e ke serisht hapur... Amon vetem para deres mos rri se bllokon trafikun...! By Dritan Metushaj

Per ty qe te dua shum

0 comments
Per ty qe te dua shum sa ne sy skam dhe gjum, per ty zemer jam e vdekur dora jote pa me prekur,per ty malli nuk me hiqet, per ty zemra flak me digjet,per ty shpirt rri n'vetmi me lot ne sy,per ty zemer jam e cmendur ne mendje time fiksim i cmendur, per ty jeta ime cdo dit rri ne mendime pa ty ska jet as jeta ime,per ty engjelli im cdo nat mendoj sa dhe ne gjum shum te dashuroj,te dua zemer me beso se ki shpirti im vetm per ty jeton,te them te dua pa mashtrime nuk te them me fjale po me the tha zemra ime,sa lerg qe je sa mall kam ne zemer te dua zemer si asnje femer,te them te verteten per ty shpirti im do te fal edhe jeten !
By Dritan Metushaj

Thursday, November 21, 2013

Ti je shoqëruesja e jetes time

0 comments
Ti je shoqëruesja e jetes time
Të dua deri në pafundsi
E vetmja dashuri për mua je ti
Kuptoj këto net pa gjum Sepse të dua ty shum
Si qdo mbremje Nuk kam gjum
Shfryzoj prap rastin te shenoj
edhe kur jam pa gjum  un ty mendoj edh te dua shum !
By Dritan Metushaj

Besnik jam

0 comments
Besnik jam
tradhti nuk di
ta dish e dashur
se pa ty smuj te rr !
By Dritan Metushaj

dora ime po shkruan

0 comments
dora ime po shkruan
koha po kalon
nuk jam i sigurt
se di a me don
dola ne dritare
bilbili po kendon
po qme duhet jeta
kur ti me mungon !
By Dritan Metushaj

Mos mendo se te urrej

0 comments
Mos mendo se te urrej
madje une as te kujtoj
ti s'me deshe dhe me le
ndaj une sot nuk te kerkoj.
Dike tjeter do te dua
shume me teper se sa ty
rrugen time s'do ta ndal
lumturi do kem ne sy !
By Dritan Metushaj

Tuesday, November 12, 2013

Nje njeri donte te blinte nje kompjuter qe kushtonte 500€, mirepo ai kishte vetem 499€.

0 comments
Nje njeri donte te blinte nje kompjuter qe kushtonte 500€, mirepo ai kishte vetem 499€.
Del ne rruge,sheh nje grua dhe e pyet;a mund te me japesh 1€ se me duhet per te blere nje kompjuter? Gruaja gjithe gezim ia kthen:po ne qofte se te jap 2€, do ma blesh dhe mua 1 kompjuter....?

Syri e pa, zemra e deshi

0 comments
Syri e pa, zemra e deshi !

Krijova endrra por asnje nuk u realizua kur dashuria jote per mua u shua .Mendoja se me doje por e kisha

0 comments
Krijova endrra por asnje nuk u realizua kur dashuria jote per mua u shua .Mendoja se me doje por e kisha gabim Ma copetove zemren ma vrave shpirtin Tim ti nuk me doje e tek une nuk kishe besim Dashuria jote per mua u kthye ne mallkim ,me the qe me doje me te vertet por kjo gje kur nuk u be realitet !

Me nje trendafil ne dore.

0 comments
Me nje trendafil ne dore.
Me respekt shpirteror..
Me dashuri te vertet...
Me shpirt te sinqerte...
Zemer Te dua Perjete !

By Dritan Metushaj

Dëshiroj të shof me sy,

0 comments
Dëshiroj të shof me sy,
të mos më djeg malli për ty,
sikur të isha reze hane,
do të hy në dhomën tande,
vetëm ta dish se sa të dua,
s’do tjetosh as një orë pa mua !

Nese sme do me Eja dhe ma thuaj

0 comments
Nese sme do me Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur Prape do te vuaj.
Do lendosh nje zemer Qe brenda te mban
Do vrasesh nje shpirt Qe per ty po qan.
Do humbesh nje dashuri Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri Qe jeten ta kushtoi vetem Ty !

By Dritan Metushaj 

o Zemër vetëm ty të dua

0 comments
o Zemër vetëm ty të dua
Pse më mban inat në mua
O Zemër pse më len të qaj
Pse lejon kjo natë neve t`na ndaj !

By Dritan Metushaj

Dashurin tende e ndjej thell ne shpirt

0 comments

Dashurin tende e ndjej thell ne shpirt
i lutem zotit me ty te me bashkoj nje dite
dhe qe ajo dite kur te mos mbaroj
sa te jem gjall tjeter z'do te shikoj !

By Dritan Metushaj

O jeta ime sa shum te dua

0 comments
O jeta ime sa shum te dua
Ti je gjithcka per mua
Cfare te shkruaj cfar te them
Vec me ty dua te jem
Shpirti im te kam nevoj
Cdo dite me ty dua te kaloj
Cdo nate te enderroj
Se ti je ajo qe mendoj
Vetem ty te dashuroj !

By Dritan Metushaj

Monday, November 11, 2013

Mos më largo nga zemra

0 comments
Mos më largo nga zemra, nese jam larg nga syt e tu..
Mos më thuaj, jeto nese nuk jam fati yt..
Vazhdo jeto,dhe vetëm mos haro..
Se si une qe te dua , askush nuk te don  .... !!