Monday, March 24, 2014

Dua te te telefonoj

0 comments
Dua te te telefonoj, por kam frike se te shqetesoj, kam kohe qe zerin s'ta kam degjuar, vetem Zoti e di sa me ke munguar, ehhh sa shume kujtime kam nga ty, sa here i kujtoj lot shikoj ne sy, kaq shume gjera, kam  per ty,sdi   a me beson pyte Zemren time se ajo te tregon ,kaluam, tani njeri - tjetrin harruam !!
By Dritan Metushaj

Nje zemer ke ti, nje zemer kam un

0 comments

Nje zemer ke ti, nje zemer kam un.. Vertet te tjem TE DUA. Se te dua shumë.. Fjal shum kam,por vetem nje mjafton,.. Me fjalen TE DUA gjithcka perfundon..,....!
By Dritan Metushaj

Kjo zemer qe po rreh

0 comments
Kjo zemer qe po rreh
nje dite do te pushoj
por dashuria per ty
kurr sdo te mbaroj
dashuria kur vjen, spyet
askend
se ne zemren time
kam gdhendur vetem emrin
tend... ! 

By Dritan Metushaj

Friday, March 21, 2014

e shkruajta emrin tende ne nje lule te that emri jot ishte aq i bukur sa lulja celi prap

0 comments
e shkruajta emrin tende ne nje lule te that emri jot ishte aq i bukur sa lulja celi prap 
By Dritan Metushaj

Me zhgenjej dashuria

0 comments
Me zhgenjej dashuria e par,luajti me mua sikur te isha nje loder dhe pastaj me holli ne kosh duke menduar qe aty merrte fund c'do gje por jo!!!Sepse vjen shum shpejt nje dit qe zoti vendose drejtesin,mallkimet e mia qe dalin nga thellsia e shpirtit dhe zemres time ate njeri do ta shkatrrojne nje dit,gjith dashuria mu k'thye ne urrejtje per ate njeri,se mendoja kurr qe do me dilte perpara kjo tradhti nga aji qe nuk e prisja,por ja qe c'do gje mun te ndodhin sot,por kjo gje ndodh kur verbohesh nga dashuria e malle qe ndjen zemra dhe shpirti per nje njeri dhe nuk arrin te shikosh dhe te kontrollosh realitetin qe ndollet per rreth teje,pas kesaj dashurie per ti dhane fun kti muhabeti une kuptova qe qenka shum gabim te duah nje njeri megjith shpirt sepse e merrka per ofendim dhe pik !!! By Dritan Metushaj

Te dashurova une ty pa te njohur kush ishe ti !

0 comments
Te dashurova une ty pa te njohur kush ishe ti,kur degjoja zerin tan gjith trupi me dridhej mua,mendoja se ti me doje dhe u zhyta ne mendime, por kurr s'me ka shku mendja se ti tallesh me zemren time,ditet shkojne e vijne por zerin tan nuk po e degjoj, te kam dashur megjith shpirt e kurr s'te harrroj,ndonjeher do te me kujtoshe e do te mbushen syt me lot,por ne krah do kesh nje tjeter e c'do gje do jen kot,se si zemra ime ti nuk do dashurosh dot !!! by Dritan Metushaj