Monday, August 15, 2016

Mirmengjes kudo qe jeni

0 comments
Mirmengjes kudo qe jeni
ju qe jeni zgjuar
dhe ju qe po flini
Ju uroj nje dit te mbare
te martuar dhe beqare
ju qe sot ne pun shkoni
uroj mir te kaloni
ju qe sot pushim e kini
ju uroj mir te rrini
ju qe sot po udhetoni
ju uroj shendosh e mir te harrini kudo do shkoni
Ju uroj te gjithve dite te mbare
qe te gjith ku jeni o Shqiptare

Friday, August 12, 2016

Ti beqare un beqar

0 comments
Ti beqare un beqar
ta kam thënë dhe më par
hajde moj të rrish me mua
se un ty shum të dua
nuk po tallem moj e uruar
un me ty jam dashuruar
për ty hidhem në dritare
o të marr o vdes fare..

Shokt e shoqet i kam të mirë

0 comments
Shokt e shoqet i kam të mirë
por bëjn si të vështirë
statusin e lexojn
like jo nuk bojn
disa dhe përtojnë
disa të tjer harrojnë
nuk ka shum rëndësi
ju jeni miqt e mi.

Ky Dritani djal i ri

0 comments
Ky Dritani djal i ri
kerkon nuse për shtëpi
të bëj buk edhe fëmi
gjith qytetet po kerkon
por asnjera se pranon
ska makin e as fugon
vetem nje gomar te zi
e perdor si taksi
gjithe diten lart i rri
o Dritani  ore fshatar
mos rri lart ne gomar
se le nam neper pazar.

Hipen goca mbi çati

0 comments
Hipen goca mbi çati
gjithë ditën aty rri
ben ca foto për tu duk
dhe i fut në feizbuk
pastaj hipen te gorrica
bën ca foto me retrica
hipen lart në dritare
bën ca foto pa rrobe fare
ah moj goca ku po shkoni
ju ka çmendur telefoni.

Mirmengjesi o bilbila

0 comments
Mirmengjesi o bilbila
çuna goca trendafila
vajti vone po ska problem
un dy gjera do ti them
ska rendesi çun a femër
të uroj me gjith zemër
di te bukur plot lumturi
per ty qe lexon kte poezi.