Monday, February 29, 2016

Du t'pershnes diken pa emer

Du t'pershnes diken pa emer
Emri saj per mu esht zemer
Nuk e shof por e kujtoj
Nuk e kam por se harroj

S'jam per te por egzistoj
Nuk bej gjum por e mendoj
Nuk e kam por kam kujtime
Nuk kam lot por kam vajtime

Sonte e diel po nejte zgjuar
Kujto kohen e kaluar
Po te kapi nostalgjia
Hajde puth buzet e mia

N'pac frig burrin se t'kupton
Banma n'dac nje telefon
Ti qajme hallet e dashnis
Ca pam ba ne koh t'rinis

Ishe gjumi dhe une endrra
Ishe shpirti dhe une zemra
Ishe dielli dhe une drita
Si u ndam ket gja se prita

Vargjet dalin po s'forcime
Si them une por zemra ime
Ke besove qe t'mashtroj
Mori ty qe s'tmeritoj

Rrug te mar nuk te mallkoj
Puthjet tua si harroj
Do ti mbaj per jet kujtime
Si nje enderr e jetes time,,,!!!
By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment