Tuesday, September 23, 2014

Ti ishe ne zemren time


Ti ishe ne zemren time
por me nuk je
aty e kishe vendin
at vend me nuk e ke

Ti ishe ne mendjen time
por nga mendja te kam nxjerr
gabimin qe bera pa e ditur
nuk do ta bej edhe njeher

Ti ishe gjithcka per mua
ti ishe cdo gje
te kisha dikur
por sdua te t'kem me

Ti ishe dhe vetem kaq
asgje me shum sdo te jesh
do te kalojn shum vite
dhe un perseri do te them
Ti ishe 
By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment