Friday, December 9, 2016

Ti je ajoSa her te shoh ne qytet
mendjen po ma lun krejt
para meje kur kalon
vec tek ti syni ndalon

Shtati jot porsi selvi
knaqet syni tuj tpa ty
zemra jeme z'duron ma
se me ty n'dashni ka ra

Vec ti je ilac per mu
zemren time me sheru
me ty jeta shkon lezet
n'durt e tua du me vdek

T'shoh ne anderr per cdo nat
andrra kurr spo m'del e sakt
e thasht zoti sa ma shpejt
me u ba andrra e vertet

. . . . . . . Refreni . . . . . . .
Ti je ajo qe zemren ma ke marr
ti je ajo qe zemren ta kam fal
ti je ajo qe kam me t'dasht gjith jeten
gjithmon kam me t'dasht dhe ma shum se veten

0 comments:

Post a Comment