Friday, June 14, 2013

MALLI PER TY

MALLI PER TY

U ndane rruget tona
ne oret e vona
kur ti me the mua
kaloi tash e jona !!!!

U ndane rruget tona
per jete e per mot
dyshoj se ti kurr
sbesove ne zot !!!!!

Ku je tani valle?
qe mua me le me malle
digjet zemra ime
se ti e ke kalle !!!!!

Po mendoj si ne enderr
si me thua lamtumire
lamtumiren e fundit
ne qastin e veshtire

Ska me kurr per mua
as gezim as lumturi
vetem nje enderr te
gjate qe quhet vetmi

Koha e gjate kalon
nje shekull si nje dite
e une qendroj nekujtime
sdi qka jam tu prite!!!!

Qka paska qene kjo jete
thjeshte jo e vertete…
qe me solli dhimbje
ne zemren e shkrete!!!!

Shum te kam besuar
shum te kam nderuar
por mbi te gjitha….
shum te kam dashuruar!!!!

Tash me nuk me shkruan
as une me ste shkruaj
por kjo sdo te thote
se per ty me nuk vuaj!!!!!

Jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj e qaj per ty
por kush spo e kupton perse???/
po me rrjedh loti ne sy

Dije se kjo jete pa ty
per mua qenka e kote
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne kete bote

Per ne fund te pershendes
kudo qe te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh!!!!

Laj syte e tu
me lotet e mi
dhe mos harro
per ty mbaj Dashurin  By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment