Saturday, June 1, 2013

Nese te dhemb zemra

Nese te dhemb zemra
mos kujto se esht infrakt
zemra kerkon zemren
dhe behet merak.

Mos shko tek doktori
ti kerkosh mjekim
por eja tek un
qe te gjesh shpetim.

By Dritan Metushaj

0 comments:

Post a Comment