Tuesday, May 17, 2016

Ne fb nisi kjo loj

Ne fb nisi kjo loj
kur nje vajz komentoj
vendosa ta pershendes
i dergova dhe nje ftes

e pranoj me hezitim
nisem dhe komunikim
numrin thash ti kerkoja
doja zerin t'ja degjoja
 

nuk nguroj dhe ma coj
vendosa ti telefonoj
kur me 1 mesazh me thot
un tani nuk mund te flas dot
 

vazhduam komunikim
kjo pergjigjet me gezim
ti do jesh i dashuri im
dhe urova fatin tim
 

vendosa ti telefonoja
doja zerin t'ja degjoja
por nje gje nuk me pelqeu
degjova qenin kur lehu
 

nisi po me dhimbte koka
kur filloj bertiti dhe lopa
dhe nje ze burri qe i foli
hajde plak se lopa polli
 

telefonin nuk e ngriti
dhe mesazhi shpejt arriti
o bukurosh o djal i ri
un jam plakë me 5 femije

0 comments:

Post a Comment